آموزش فعال سازی گوشی در سامانه همتا

فعال سازی دستگاه های دارای سیم کارت، فرآیندی است که منجر به برقراری ارتباط میان دستگاه و شبکه می شود. هر شخصی می تواند به کمک سامانه همتا و با وارد کردن مشخصات مورد نیاز (شناسه IMEI دستگاه سیم کارت خور، کد فعال سازی که همراه با دستگاه خریداری شده به کاربر ارائه می شود و شماره تلفن خود) اقدام به فعال سازی یا ثبت دستگاه خود در سامانه همتا نماید.

– در صورتی که تلفن همراه قانونی باشد ولی فعال سازی نگردد، پس از اولین اتصال به شبکه های اپراتوری، پیامک هشداری از طرف سامانه همتا مبنی بر عدم فعال بودن گوشی همراه برای دارنده آن ارسال می گردد. مشتریان محترم باید پس از دریافت گوشی خریداری شده با استفاده از کد شش رقمی که با دستگاه ارسال می شود، نسبت به فعال سازی گوشی خریداری شده اقدام نمایند.

فعال سازی گوشی های همراه در سامانه همتا به دو طریق قابل انجام می باشد:

۱-    کد دستوری #۷۷۷۷*

۲-    سایت اینترنتی سامانه همتا به آدرس hamta.ntsw.ir

در این آموزش، نحوه فعال سازی گوشی های همراه به روش ساده تر یعنی از طریق کد دستوری #۷۷۷۷* و به صورت تصویری شرح داده خواهد شد.

۱-    شماره گیری #۷۷۷۷*

فعال سازی گوشی همراه

۲-    ارسال گزینه مربوط به “فعال سازی” (عدد ۲)

فعال سازی گوشی همراه

۳-    وارد کردن شناسه ۱۵ رقمی IMEI بدون خط تیره و علامت های اضافی (شناسه IMEI روی جعبه تلفن همراه درج شده است و یا از طریق شماره گیری #۰۶#* با گوشی همراهی که قصد فعال سازی آن را دارید، قابل مشاهده است.)

فعال سازی گوشی همراه

۴-    وارد کردن شماره سیم کارتی که قصد فعال سازی گوشی همراه با آن سیم کارت را دارید.

فعال سازی گوشی همراه

۵-    وارد کردن کد فعال سازی ۶ رقمی (این کد با صفر شروع نمی شود و هنگام خرید گوشی همراه باید از فروشنده دریافت شود.)

فعال سازی گوشی همراه

۶-    در این مرحله پیامی شامل شناسه ۱۵ رقمی IMEI وشماره سیم کارتی که در مراحل قبلی وارد کرده اید، نمایش داده می شود. چنان چه محتویات این پیام مورد تایید شما باشد، با ارسال “عدد ۱” تایید خود را اعلام می نمایید.

فعال سازی گوشی همراه

۷-    در نهایت پیامی نمایش داده خواهد شد که به معنی موفق بودن فرآیند فعال سازی گوشی همراه کاربر با شناسه ۱۵ رقمی IMEI و شماره سیم کارت وارد شده می باشد.

فعال سازی گوشی همراه

در انتها لازم است تا به دو نکته مهم نیز اشاره شود.

۱-    برای فعال سازی گوشی های همراه دو یا چند سیم کارت، کافیست تا با کد فعال سازی ارایه شده همراه با گوشی، شناسه ۱۵ رقمی IMEI یکی از اسلات ها (Slot) را فعال نمایید. در این صورت شناسه مربوط به اسلات یا اسلات های دیگر نیز بصورت خودکار فعال خواهد شد.(لازم است تا به این نکته نیز اشاره شود که کد فعال سازی، یک کد یک بار مصرف بوده و پس از فعال سازی، دیگر قابل استفاده نمی باشد.)

۲-    گوشی های همراهی که قبل از مشمول طرح رجیستری شدن برند آن ها در شبکه فعال بوده اند، (حداقل یک تماس صوتی به وسیله آن ها برقرار شده باشد) به عنوان دستگاه مجاز شناخته شده و می توانند از شبکه های اپراتوری به صورت دایم استفاده کنند و نیازی به فعال سازی نیز ندارند. البته چنان چه مالکان این گروه از گوشی های همراه قصد فروش گوشی همراه خود را داشته باشند، لازم است تا فرآیند “انتقال مالکیت” را انجام دهند. پس از انجام فرآیند انتقال مالکیت، یک کد فعال سازی از طرف سامانه همتا به شخص خریدار ارسال خواهد شد که خریدار با استفاده از این کد فعال سازی قادر به فعال کردن گوشی همراه خود خواهد بود.

در صورت عدم فعال سازی گوشی همراه پس از خرید آن، مسئولیت هر گونه عواقب ناشی از آن به عهده خریدار گوشی همراه می باشد. چنانچه مشکلی در روند فعال سازی داشتید می توانید تماس دیجیتال آنلاین Digital-Online.IR بگیرید تا راهنمایی های لازم انجام شود.

تماس با ما

صفحه اصلی دیجیتال آنلاین